Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi Hakkında

Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi Hakkında

Değerli Meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere Odamız Sıralı Reçete Dağıtım birimi tarafından eczanelerimize adil bir şekilde paylaştırılan reçetelerin Farmainbox icmal listeleri, SGK ve TEB arasında imzalanan protokol gereği her ay Odamız tarafından onaylanmaktadır. Ekim ayından bu yana Yönetim Kurulumuzun üzerinde titiz bir şekilde çalıştığı “Sıralı Dağıtım Elektronik Onay Projesi” sonuçlanmıştır. Bu proje ile meslektaşlarımızın kotalı dağıtım (Mor ve Turuncu Reçeteler, Eritropoetin ve Darbepoetin reçeteleri ile Diyaliz Solüsyon reçeteleri hariç) reçetelerini onaylatmak için Odamıza gelmelerine gerek kalmayacaktır. Bu proje için öncelikli olarak pilot uygulamaya geçilecek ve sonrasında Ankara ve Kırıkkale il ve ilçelerinde uygulanacaktır. Pilot uygulama, Ocak ayı sonunda sadece KIRIKKALE İLİ için başlayacak olup pilot uygulama sonrasında tüm üyelerimizin kullanımına açılacaktır. Aşağıdaki reçete gruplarının icmal listeleri için elektronik onay alınabilecektir.

Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.

Not: Sıralı dağıtım reçeteleri ile ilgili çalışmalar halen devam etmekte olup ilerleyen süreçte bu reçeteler de projeye dahil olacaktır.

Önemli Not: İcmal listelerinin elektronik onaylı çıktısının alınabilmesi için İnternet Explorer'da EK-2'deki ayarların yapılması gerekmektedir.

EK-1: Elektronik İcmal Sonlandırma Kılavuzu

EK-2: İnternet Explorer Yazıcı Ayarları Kılavuzu

 

ANKARA ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU