Batıkent Bölgesinde Hizmet Veren Eczacılarımız ile Bir Araya Geldik

Batıkent Bölgesinde Hizmet Veren Eczacılarımız ile Bir Araya Geldik

Ankara Eczacı Odası (AEO) Başkanı Ecz. Süleyman Güneş, Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa Aslan, Sayman Ecz. M. Tansu Gülsoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Pınar Lokumcu 5 Şubat tarihinde, Batıkent bölgesinde hizmet veren eczacılar ile bir araya geldi.

Toplantıda sağlık ürünlerinin internet üzerinden satışının engellenmesi için alınabilecek önlemler, yerli ilaçlara destek verilmesi adına hastaların ithal ilaçlar yerine, yerli eşdeğer ilaçlara yönlendirilmesi konusunda değerlendirilme yapıldı.

Eczacıların meslek ile ilgili son gelişmeleri ve güncel duyuruları takip edebildikleri Eczane Otomasyon Sistemi (EOS)'nin daha etkin kullanılarak, Odamız ve eczacılık ile ilgili gündemin daha kolay takip edilebileceği, sahte reçeteler ve ilaç suistimalleri ile ilgili bilgi alarak bu durumların önüne geçilebileceği bilgisi verilen toplantıda, eczacılarımız AEO tarafından geliştirilen "AEO Rehber" ve "AEO Nöbet" uygulamaları hakkında da bilgilendirildi. 

Bitkisel ürünlerin eczane dışında satışı ile ilgili alınması gereken önlemlerin görüşüldüğü toplantıda, ısı-nem ölçerler, tabelalar, takas ve yardımcı eczacılık ile ilgili süreçlerin detayları eczacılarımız ile paylaşıldı. 

Toplantıda eczacıların yaşadığı sorunların çözümü ve mesleğin geliştirilmesi adına  öneri ve görüşler alındı.